Změna funkcionáře pionýrské skupiny

Výchozí situace

Dochází ke změně funkcionáře pionýrské skupiny (pobočného spolku) – např. hospodáře PS, člena vedení, člena rady, vedoucí oddílu, delegáta PS aj.

Pozor, při změně vedoucího PS platí specifický postup.

Co dělat

1. Ještě před volbou/jmenováním musí dotyčná osoba v souladu se Stanovami splňovat tyto podmínky (přesně viz Stanovy, část XIII. C. 2.):

a. musí být členem Pionýra;

b. musí písemně prohlásit, že souhlasí s volbou nebo jmenováním a že je jí znám obsah práv a povinností, které jí vzniknou aj.;

c. musí být starší 15 let v případě členů volených kolektivních orgánů (včetně delegátů), instruktora oddílu nebo vedoucího družiny, v případě ostatních funkcionářů musí být starší 18 let;

d. v případě vedoucího nebo zástupce vedoucího oddílu nebo družiny a v případě instruktora mít kvalifikaci stanovenou vnitřní směrnicí spolku (a to nejpozději v okamžiku jmenování); v případě ostatních funkcí si musí kvalifikaci doplnit nejpozději do roka od zahájení výkonu funkce.

2. Oprávněná osoba (vedoucí PS / delegovaný správce PS v RISPu) upraví příslušné údaje v RISPu:
    • Menu Editace > vybrat skupinu.
    • Otevřít záložku „Funkcionáři“
    • Kliknout na osobu, která funkci zastávala doposud
    • Kliknout na tlačítko „Vyměnit funkcionáře“ a uložit.
  3. Vedoucí PS / správce PS vytvoří v RISPu změnový evidenční list:
    • Menu Editace > vybrat skupinu.
    • Záložka „seznam evidencí“ > vygenerovat změnový evidenční list v PDF a tlačítkem odeslat ke schválení.
  4. Změnový evidenční list musí být rovněž vytištěn, orazítkován a následně dodán do kanceláře POP.
  5. V případě změny hospodáře PS je nezbytné funkci i agendu protokolárně předat (vzor protokolu viz příloha C1 směrnice o hospodaření), nejlépe za přítomnosti zástupce orgánu Pražské organizace Pionýra (kontaktujte předsedu POP pro podrobnosti). Zároveň je třeba ke dni předání funkce provést inventarizaci majetku a mezitimní účetní závěrku; zápisy o nich jsou součástí předávacího protokolu.

Poznámky

Pobočný spolek je povinen informaci o změně funkcionářů doložit na POP do 30 dnů.

Pozor, pro vedoucího skupiny platí jiný postup a jiné termíny, viz Změna vedoucího PS