Skoro jarní přechod Brd

V sobotu 15.1.2011 proběhla na Brdech tradiční akce 45. PS Praha 6, kterou tentokrát připravoval oddíl Dálava. Soutěž byla laděna v detektivním duchu. Cílem bylo poskládat logicky kusé informace o zločincích tak aby dávaly smysl. Všech 7 detektivních kanceláří (Dálava, OkO, 2× Sírius, Sagitta, Gepardi a Bobříci) se s tím velmi dobře popasovalo takže vyhráli všichni. Jak to celé viděl Pepa z Dálavy se můžete dočíst dále…

Skoro jarní přechod Brd

Sešli jsme se jako klasicky u trafiky na Dejvické, na Hlavním nádraží jsme potkali ostatní oddíly a s těmi jsme vlakem dojeli do už tradiční Řevnice, kde většinou přechod začíná.

Zde nám už Krtek (ano – letos přechod organizovala Dálava) vysvětlil o co půjde. Ministerstvo vnitra ČR potřebuje zjistit co nejvíce informací o hledaných zločincích a hodila by se jim naše pomoc. Pokud se povede, možná za to dostaneme i odměnu. A na tu jsme slyšeli, takže bylo ujednáno.

Po cestě na Skalku jsme vždy každou hodinu museli otevřít obálku, ve které byl nastíněn detektivní případ, jenž jsme museli vyřešit a po jeho správném vyřešení, jsme vždy dostali ústřižek s kusými informaci, které jsme museli vhodně poskládat do tabulky tak, aby dávaly smysl.

Když jsme došli na Skalku, tak jsme si dali něco na zub v bufetu, otevřeli jsme další obálku a protože už by jsme nestihli celý tradiční okruh (pozn. Krtek – tady byl někdo pěkně línej co ???), tak jsme se pozvolným krokem vrátili zpět do Řevnice.

Cestou jsme se ještě stavili v cukrárně, aby jsme dopsali tabulku s nalezenými informacemi a pak už jsme mazali na nádraží, kde jsme se při vyhlášení dozvěděli, že jsme měli všechny informace naštěstí správné a také jsme za ně dostali náležitě zaplaceno ve zlatých čokoládových mincích.

Pak již přijel vlak, který nás dovezl opět na Hlavák a následně jsme se metrem dopravili na Dejvickou a šup domů.


Text a foto Pepa Kerner + fotky Ondra Machulda

Publikováno: pátek, 21.01.2011 20:36 Vložil: Michal Krtek Rejzek

Související odkazy

Přiložené fotografie

Všichni účastníci Krtek představuje zločince Dálava na Skalce 68.PS Lvíčata, oddíl Gepardi a 109.PS Vyšehrad, oddíl Sagitta Odměna

« Zpět na výpis článků

© 2019 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz