Kamínka – Poselství

Tak nám zrušili Poselství 2011… Trochu to připomíná slavnou švejskovskou větu „Tak nám zabili Ferdinanda“, ale tady asi nebude následovat otázka „A kterýho? Já znám dva Ferdinandy…“ A to letošní Poselství bylo naplánované dlooouho dopředu a teď je zase fuč.

Kamínka - Poselství

Jenže ono to není tak, že by se prostě nepřející Česká rada Pionýra rozhodla, že zadupe několikaměsíční práci týmu nadšenců, to ani náhodou! Rozhodnutí předcházela na zasedání rady dokonce dvě kola debat, v nichž zaznělo mnohé. Argumenty, proč tuhle obsahovou konferenci potřebujeme, i ty, proč to vlastně ani obsahová konference být nemůže. Ale popořádku.

Mezi hlavní důvody, proč nakonec Obsahová konference Poselství 2011 nebude, je nízký počet účastníků – 16 (ano, opravdu šestnáct) přihlášených k 30. lednu, tedy den před uzavřením přihlášek. Dobrá, to by se možná dalo ještě dohnat, vždyť když náhle každá krajská organizace zapracuje, rozešle informace a pošťouchne nerozhodné, „lidi se nakonec najdou“ a alespoň tu stovku pionýrů dáme. Jenže tu byl ještě problém s organizačně-obsahovým zajištěním akce, když po těch měsících příprav štáb nemá vedoucí jednotlivých diskuzních skupin. Zajímavý byl pohled přítomných předsedů KOP – někteří vyslovili politování, že prezentace Poselství šla vlastně zcela mimo KOP, nabídli pomoc při řešení aktuálně vyvstalé situace či vyslovili přímo i pochybnosti o smyslu a zajišťování akce, i když uznávali rovněž i její potřebnost. Takže přišlo ono závěrečné rozhodování…

Členové ČRP rozhodně vzali v potaz, že by bylo škoda nechat plavat veškerou vloženou energii, a navíc odmítnout ty (účastníky), kteří chtějí diskutovat o tom, kam se bude dění v Pionýru ubírat (a opravdu věříme, že jich je víc než těch šestnáct přihlášených), vznikla alternativa.
Termín 25. – 27. března zůstane v kalendáři akcí, ale využijeme jiného modelu akce známého jako „Kamínka“, nepůjde však již o obsahovou konferenci.

Poslední březnový víkend tedy pojedeme do Mladé Boleslavi, budeme diskutovat, ale zároveň si tu můžeme vyzkoušet různé aktivity: modelářství, deskové hry, airsoft, paintball, geocaching, Stezka, případně nízké lanové aktivity, dílničku, jak se stát Indiánem levně a rychle, z výtvarných činností malování voskem, malování na hedvábí, dekorace z krepového papíru, korálkování…

Zkrátka to budou taková hřejivá Kamínka – místo, kde se potkáme, přitom si vyměníme zkušenosti a zároveň i podiskutujeme na různá témata (i ta z Poselství, budou-li připravena). Na každém z nás bude, jak velké polínko přiloží, aby Kamínka zahřála co nejvíce lidí.

Ilustrační foto: Kamínka 2008

Publikováno: pondělí, 07.02.2011 15:12 Vložil: jakubkorinek

« Zpět na výpis článků

© 2019 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz