Dobytí severního pólu IV

O víkendu 10.-12.12.2010 us­pořádal oddíl Antares z 147.PS Galaxie již 4. ročník výpravy „ Dobytí severního pólu“. Stejně jako loni byl odjezd naplánován na čtvrtou hodinu odpolední. V klubovně se sešlo 9 dětí a 4 vedoucí a speciální host malý klučina Dáda. Již před začátkem nás postrašila předpověď počasí, která hlásila sníh, sníh a jen sníh.

Dobytí severního pólu IV

Opět se nám podařilo zajistit dopravu auty a to jedním půjčeným od Paintball clubu Troja, které řídil Erik a malým modrým autíčkem, které řídila Háňa.
Cesta byla krušná, speciálně poslední šplhání auty do kopce na Benecko, ale úspěšná. Po úspěšném příjezdu jsme na parkovišti nasadili batohy na záda a vydali se sněhovou vánicí k chatě, kde na nás už čekali.
Po ubytování jsme ve společenské místnosti hráli deskové hry – aktivity, fazole, kachny a mnoho dalších a vedoucí mezitím připravovali řízečky na zítřejší výlet.

V sobotu ráno jsme se nasnídali, zabalili batůžky a běželi ven kouknout se na pejsky. Kolem půl desáté jsme vyrazili směrem na Rovinky, kde jsme měli sraz s psím spřežením a Martinem, který slíbil že nás povozí. Cesta začala neslavně první kilometr jsme šli asi půl hodiny, protože se rozpoutala velká sněhová bitva a chvíli to vypadalo, že na Rovinky vůbec nedorazíme. Díkybohu se chtěli děti nechat povozit pejsky husky a tedy zanechaly sněhových radovánek a rychlejším tempem vyrazily směr Rovinky.
Na Rovinkách jsme si dali horkou čokoládu, sušenky, řízky a někteří větší jedlíci i palačinky. Pak již přijel mašér Martin a po dvojicích nás vozil ve sněžných saních tažených 9 husky. Ostatní si zkracovali čekání dobýváním střechy turistického přístřešku, až jsme se o ně jako vedoucí trochu báli. Potom už jsme se vydali na cestu zpátky. Děti měly slíbenou ještě jednu další atrakci a to svezení na snowtubingu, který jsme potkali po cestě. Sliby se mají plnit alespoň o Vánocích a tak jízda samozřejmě proběhla a né jen jedna a kdyby bylo na dětech tak bychom se od této atrakce asi nedostali. Vedoucí usoudili, že sněhu již bylo pro dnešek dost a nakázali pochod do chalupy. Celkem jsme ušli cca 12 km v neustávajícím sněžení. Celkem náročný výlet, ale plný zážitků.
K večeři byly kašpáry ( kaše s párkem) a následovalo opět hraní deskových her a spánek.

V neděli jsme stavěli iglů nejdříve malé a pak jedno obrovské. Obě měla být spojena propojovací chodbou a mít jen jeden vstup, ale nějak jsme ji nestihli postavit. Času bylo málo a tak jsme se alespoň společně v iglů vyfotili. Pak už byl na řadě jen oběd ( místo nepovedených špaget polévka s chlebem), úklid a cesta auty domů.

Víkend se nám líbil a těšíme se na 5. ročník.


Článek a foto převzato z webu 147.PS Galaxie.

Publikováno: úterý, 14.12.2010 16:22 Vložil: Michal Krtek Rejzek

Související odkazy

Přiložené fotografie

« Zpět na výpis článků

© 2019 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz