Dálava v Národním technickém muzeu

V sobotu 19.3.2011 se náš oddíl Dálava z 45.PS Praha 6 vypravil na návštěvu nově otevřeného Národního technického muzea. Osobně jsem se tam velmi těšil, protože jsem v něm byl naposledy zřejmě coby malý kluk.

Dálava v Národním technickém muzeu

Když jsme kolem půl jedenácté dorazili k muzeu uvítala nás dlooouhá fronta, ale naštěstí docela postupovala, i když je nutno podotknout, že vchod do muzea je dost špatně řešen – jedny otáčivé dveře, kterými se vchází i vychází, což vedlo občas k docela zajímavým momentům, kdy nikdo nemohl dovnitř ani ven…

Po vstupu do muzea jsme zamířili nejprve do hlavní haly, kde jsme si prohlédli všemožné exponáty aut, letadel, lokomotiv atd… Pak jsme zamířili do postraních sálů, kde byla výstava všeho kolem fotografování a nakonec jsme sešli i o patro níž, kde byly vojenské exponáty.

V průběhu naší návštěvy se celé muzeu neuvěřitelně naplnilo a to tak, že občas byl docela problém se hnout vpřed. Je to zřejmě způsobené tím, že muzeum je otevřeno měsíc, a je proto o něj velký zájem. Doufám, že za rok v době Ledové Prahy bude muzeum v nabídce abychom si ho mohli lépe prohlédnout (a hlavně také ušetřit peníze, protože vstupné se mi zdá poměrně vysoké).

Po odchodu z muzea jsme se ještě šli projít na Letnou a u Kyvadla nás zastavila redaktorka z Českého rozhlasu 2, a ptala se dětí na to jak spí – byla to docela sranda. Pak už jsme zamířili na metro a na Dejvické jsme se rozešli do svých domovů.

Publikováno: středa, 23.03.2011 21:39 Vložil: Michal Krtek Rejzek

Související odkazy

Přiložené fotografie

Honza, Kája a jejich nové auto Oběd před muzeem - jsme úplně v levo Honza dává interwiev Jonáš dává interwiev Kolotočář Pepa

« Zpět na výpis článků

© 2019 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz