PROROCK aneb každý Zappa nějak začínal !!!

V sobotu 8. 12.2007 proběhlo v pražském klubu Exit Chmelnice veřejné finále VIII. ročníku celostátní soutěže mladých rockových kapel s názvem PROROCK. Dopoledne bylo nutné vše pořádně připravit, aby vše pěkně odsejpalo a také se postupně dostavily všechny kapely, které měly odpoledne vystoupit. A v cca 13 hodin to celé vypuklo.....

PROROCK aneb každý Zappa nějak začínal !!!

Na pódiu se vystřídalo 10 finálových kapel (Kill the Pain, 13, Cink aTej, Yxes Joke, Segment, ClayFeeders, Deliwery, Sheba's band, Konec chemického posypu a L. A.), kteří svedly urputný boj o to, kdo se stane vítězem letošního, již osmého ročníku.

O tom, kdo to bude rozhodla porota složená z opravdových odborníků. V čele poroty usedla česká rocková legenda Aleš Brichta, mezi dalšími můžeme jmenovat hudební publicisty Petra Korála, Bohouše Němce, Jaroslava Špuláka a léty zkušeného porotce naší soutěže Míru Fišara. Své zastoupení mělo i něžné pohlaví z kapely The BLUE MOON. Celou soutěží nás provázel zkušený hudebník,něko­likanásobný účastník ProRocku, Tomáš Vondráček.

A jak celé rockové klání nakonec dopadlo ? Jednoznačně zvítězila plzeňská rocková kapela L.A., která zároveň vyhrála i soutěž v autorské tvorbě. Na druhém místě skončila pražská punková skupina Deliwery a na třetím místě jazzrocková kapela Konec Chemického Posypu z Nového Boru.
Osobností celé soutěže se stala Bára Zábranská ze skupiny Deliwery a diváckou soutěž vyhrála metalová skupina Clay Feeders z Klecan.

Po ukončení soutěže, v cca 19 hodin, zábava rozhodně neskončila, ba naopak. Čekal nás pestrý večer napříč styly rockové muziky v podání několika zajímavých souborů. Nejprve vystoupila revivalová kapela The BLUE MOON následovaná kapelou s příznačným názvem PROROCK, následně své umění předvedla vynikající grunge rocková kapela HEAD DOWN a celý rockový den zakončila kapela The NIGHTWISH REVIVAL PRAHA.

Celé akce byla naprosto skvělá a kdo se zúčastnil rozhodně toho nelitovat. Na závěr se ještě sluší jmenovitě poděkovat Aničce Hrabětové a Anetě Caklové, které mají obrovský podíl na tom, že se letošní ročník PROROCKu uskutečnil. Celá akce by se samozřejmě neobešla bez spousty dalších lidí, kterým také patří velký dík, ať už majitelům klubu Exit Chmelnice , kteří nám vyšli maximálně vstříc, sponzorům, zvukaři a samozřejmě všem organizátorům, kteří to celé kočírovali na místě.

Záštitu nad akcí přijali: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrát hlavního města Prahy a Česká rada dětí a mládeže v rámci kampaně Každý jsme jiný, všichni rovnoprávní.
Pořadatelem byla Pražská organizace Pionýra.

Publikováno: středa 12. prosince 2007 19:40 Vložil: Michal Krtek Rejzek