Lesem ke hvězdám skrze hluboký vesmír

Na počátku byl Velký třesk… A tehdy začaly vznikat všelijaké vesmírné objekty! V podvečer první říjnové soboty roku 2019 se k některým z nich mohli vydat účastníci tradiční otevřené akce Lesem ke hvězdám, kterou pořádala 68. pionýrská skupina Lvíčata v Ďáblickém háji na Praze 8.

Lesem ke hvězdám skrze hluboký vesmír

Zatímco se les postupně nořil do tmy, začala jednotlivá stanoviště na trase zářit barevnými světýlky, lampiony, svíčkami a další výzdobou, a tak se plnění celkem deseti úkolů odehrávalo v zajímavé a neobvyklé atmosféře. Procházeli jsme se třeba mlhovinou, uhýbali jsme nebezpečným asteroidům, pozorovali jsme pulsary, proplouvali tajemným mezihvězdným prostorem i jsme si dávali pozor na nevyzpytatelné paprsky energie tryskající z kvazarů. Další zákoutí vesmíru se pak dala prozkoumat při prohlídce hvězdárny, kde celá trasa končila.

Večerní stezka pro děti se konala již jedenáctým rokem, ale počasí letos příliš nepřálo: od rána pršelo a teploty už byly ryze podzimní a k večeru skoro mrazivé. Děti se však nezalekly a i přes takový nečas jich za doprovodu rodičů dorazilo přes 200! To celé se konalo za pomoci více než 60 statečných organizátorů – zapojily se nejen starší oddílové děti, ale pomoc přišli i pionýři z jiných skupin a další kamarádi.

Navzdory počasí měla akce příjemnou atmosféru a pohodový průběh. Účastnicí i organizátoři tak odcházeli spokojení a my už se těšíme na další rok!

Publikováno: středa 16. října 2019 16:43 Vložil: Terka Vodvářková

Související odkazy

Přiložené fotografie

Mezi hvězdami Blíží se cíl - Ďáblická hvězdárna Potkali jsme i kosmonauta Mezi asteroidy je třeba opatrně prokličkovat Hvězdné pexeso

« Zpět na výpis článků

© 2023 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz