Sejdeme se ve Sloupu 15.–17. 9. 2023

Zvu vás na pátý ročník této akce pro vedoucí a instruktory – bude to příležitost se potkat s ostatními lidmi z pražských skupin i inspirovat se zajímavým programem. Věřím, že si to užijeme stejně jako vloni a budu rád, když se opět sejdeme v hojném počtu. Krtek

Místo: TZ Medvědín ve Sloupu v Čechách, Luční 255, kraj Liberecký

O co půjde: setkání instruktorů a vedoucích z (nejen) pražských a středočeských PS (15+) za účelem výměny zkušeností, sez­námení, vzájemné inspirace atd.; zváni jsou i starší ročníky, v okolí je dost míst, kam se dá jít na procházku (lesy, skály, hrady, koupaliště,…) pokud se nebudete chtít zúčastnit sobotního programu (účast je dobrovolná pro všechny); můžete se zdržet od pátku do neděle nebo přijet jen v sobotu – to je prostě na vás! Fotky z loňského ročníku najdete pod odkazem.

Cena: 300 Kč/os. (v ceně ubytování, strava, program; vy si platíte dopravu a útratu na baru); účastnický poplatek se bude účtovat na PS, faktura bude vystavena po skončení akce

Program:

• Pátek
    • příjezd možný od 17:30 hodin (po příjezdu vyhledejte Krtka, který vám řekne, co a jak)
    • 19:00 hodin – večeře
    • 20:00 hodin – oficiální zahájení, informace o průběhu víkendu, atd. (Krtek)
    • večerní táborák + kytary (kdo ji má, tak ji prosím vezměte)
  • Sobota
    • 8:30 – 9:30 hodin – snídaně
    • 9:30 hodin – krátké představení přítomných PS (není třeba si nic extra připravovat); společná fotka
    • 9:45 - 12:30 hodin – nabídkové aktivity:
      • rukodělky – tvoření při oddílové činnosti (využití nepotřebného materiálu, vyrobte si s dětmi hru na výlety), broušení do skla, vypalování do dřeva (Markéta – PS Jince)
      • improvizace (Mája – 68. PS Lvíčata)
      • netradiční hry (PO Rondel)
      • táborový kvíz (Krtek)
      • drobné hry v oddíle (Paša – 68. PS Lvíčata)
  • 13:00 hodin – oběd
  • 14:20 hodin – vyhodnocení táborového kvízu (vítěz získá Velkou knihu o táborech)
  • 14:30 - 17:00 hodin – Kurupira (Ráma a spol. – 188. PS T.O. Bobříci)
  • 17:30 – 18:30 hodin – drsňácký závod pro opravdové ženy a muže III. ročník (96. PS Veselí Medvědi) – zájemcům o závod doporučujeme vzít si starší oblečení, která se určitě ušpiní (hodně ušpiní), případně se může i roztrhnout či jinak zničit :-)
  • 19:00 hodin – večeře
  • večerní táborák + kytary (kdo ji má, tak ji prosím vezměte)
  • Neděle
    • 9:00 hodin – snídaně
    • odjezd ze základny nejpozději ve 12:00 hodin (oběd již nebude zajištěn)
    • ideální příležitost na návštěvu okolí TZ (hrad Sloup – otevřen 9–17 hodin, lesní divadlo, rozhledna Na Stráži, atd…) – pro další tipy přímo na místě kontaktujte Veselé Medvědi, určitě vám rádi poradí co zajímavého v okolí stojí navštívit

Co s sebou:

• spát se bude na postelích v chatkách (plánek ZDE, rozpis ubytovaných ZDE, celkový počet míst pro jednotlivé PS v chatkách ZDE)  nebo ve vlastních stanech – ubytování v chatkách je zaručeno pro prvních 90 přihlášených; nezapomeňte si spacák
  • ešus, hrnek ani příbor nejsou potřeba, ale pokud máte třeba nějaký oblíbený hrnek na kafe, tak si ho vezměte
  • pivaře prosím, ať si s sebou vezmou vlastní půlitr, počet skla na baru je omezen (a navíc je více než vhodné používat pouze svou sklenici)
  • další věci asi není třeba rozepisovat, počítám, že každý z vás už na nějaké té výpravě byl ;-)

Další informace:

• jídelníček – ZDE  (pokud má někdo z účastníků nějaké omezení v jídle nebo jiné požadavky na stravování (vegetarian, vegan,atd.) napište do neděle 3. 9. 2023 Krtkovi na mail)
  • cca 50 metrů před základnou je na cestě celkem hluboká odvodňovací strouha, která není za soumraku vidět a hrozí poškození vozidla, takže pozor na to!
  • parkování aut – parkoviště se nachází po levé straně kousek před základnou, má dostatečnou kapacitu, tak prosím neparkujte jinde (parkoviště na pravé straně před TZ je vyhrazeno pro domácí)
  • kdo máte, vezměte prosím foťák, ať máme nějaké pěkné fotky
  • alkohol – není to akce pro děti, takže s tím nemám problém, večer bude otevřen bar „U veselého Medvěda“ 🐻, jen tedy prosím ty výpravy, které mají účastníky mladší 18 let, ať si na ně dohlédnou a ostatní prosím o udržení alkoholové zábavy v mezích normy (tvrdý alkohol bude v baru podáván vždy až po věčeři, přes den nikoliv)
  • kouření – nekuřte prosím v prostoru chatek, ale před či za hlavní budovou nebo u klubovny (baru)

Kontakt: Michal „Krtek“ Rejzek, tajemnik@praha.pionyr.cz; 777 248 701

Termín pro závazné přihlášení je do 8. 9. 2023 přes Přihlašovnu Pionýra (aktuálně je přihlášeno 102 ze 130 možných účastníků).