Sejdeme se ve Sloupu 11. – 13. 9. 2020

Po loňském prvním ročníku vás všechny srdečně zvu na ten druhý, věřím, že si to užijeme stejně jako v loni a budu rád, když se opět sejdeme v hojném počtu. — Krtek

O co půjde: setkání instruktorů a vedoucích z pražských PS (15+) za účelem seznámení, výměny zkušeností, atd.; na sobotu pro nás připraví program Prázdninová škola Lipnice; zváni jsou i starší ročníky, v okolí je dost míst, kam se dá jít na procházku (lesy, skály, hrady, koupaliště,…) pokud se nebudete chtít zúčastnit sobotního programu (účast je dobrovolná pro všechny); strava a pití na celý víkend, ubytování a program je v režii POP, vy si hradíte pouze dopravu a útratu na baru; můžete se zdržet od pátku do neděle nebo přijet jen v sobotu – to je prostě na vás !

Místo: TZ Medvědín ve Sloupu v Čechách, Luční 255, kraj Liberecký

Organizátoři: POP, 96. PS Veselí Medvědi a Prázdninová škola Lipnice

COVID19

• nechci z toho dělat zásadní problém, ale na druhou stranu se nemůžeme tvářit, že se nic neděje, takže si s sebou všichni vezměte roušku, kterou bude třeba používat ve společných prostorech (hlavní budova, klubovna-bar), dále bude k dispozici dezinfekce jak v jídelně tak v klubovně (baru) a také bych vás rád požádal, abyste se pokud možno spíše zdržovali venku než na nějakou delší dobu uvnitř, myjte si častěji ruce a na baru se nebude podávat maxi mochito s jedním brčkem :-)

Pátek

• příjezd možný od 17:00 hodin (po příjezdu vyhledejte Krtka, který vám řekne, co a jak)
  • výroba placek se jmény účastníků, ať se neoslovujeme „hej ty“ :-)
  • 19:00 hodin – večeře
  • 19:30 hodin – oficiální zahájení – informace o průběhu víkendu, atd. (Krtek)
  • 20:00 – 22:00 hodin – nenáročná soutěž (hra) pro zájemce (Krtek, Kubyšta)

• cca 8:00 – 9:00 hodin – snídaně
  • 10:00 – 18:00 hodin – společný program v režii Prázdninové školy Lipnice s přestávkou na oběd
  • 19:00 hodin – večeře
  • večerní táborák + kytary (kdo ji má, tak ji prosím vemte)

• cca 9:00 hodin – snídaně
  • odjezd ze základny nejpozději ve 12:00 hodin (oběd již nebude zajištěn)
  • ideální příležitost na návštěvu okolí TZ (hrad Sloup – otevřen 9–16 hodin, lesní divadlo, rozhledna Na Stráži, atd…)

Co s sebou

• rouška (pro pohyb v hlavní budově a klubovně-baru)
  • spát se bude na postelích v chatkách, k dispozici budou prostěradla, takže nezapoměňte spacák
  • ešus, hrnek ani příbor nejsou potřeba, ale pokud máte třeba nějaký oblíbený hrnek na kafe, tak si ho vezměte
  • na sobotní program od PŠL si vezměte nějaké vhodné oblečení, budeme se většinou pohybovat venku
  • pivaře prosím, ať si s sebou vezmou vlastní půlitr, počet skla na baru je omezen (a navíc je více než vhodné používat pouze svou sklenici)
  • další věci asi není třeba rozepisovat, počítám, že každý z vás už na nějaké té výpravě byl ;-)

• jídelníček ke stažení ZDE
  • cca 50 metrů před základnou je na cestě celkem hluboká odvodňovací strouha, která není za soumraku vidět a hrozí poškození vozidla, takže pozor na to (po setmění bude u strouhy umístěna lampa)
  • parkování aut – parkoviště se nachází po levé straně kousek před základnou, má dostatečnou kapacitu, tak prosím neparkujte jinde (parkoviště na pravé straně před TZ je vyhrazeno pro domácí)
  • kdo máte, vezměte prosím foťák, ať máme nějaké pěkné fotky
  • alkohol – není to akce pro děti, takže s tím nemám problém, večer bude otevřen bar „U veselého Medvěda“ 🐻, jen tedy prosím ty výpravy, které mají účastníky mladší 18 let, ať si na ně dohlédnou, a ostatní prosím o udržení alkoholové zábavy v mezích normy
  • kouření – nekuřte prosím v prostoru chatek, ale před či za hlavní budovou nebo u klubovny (baru), popelníky budou k dispozici
  • po celou dobu pobytu bude k dispozici různé sportovní náčiní a také nějaké ty stolní hry
  • dle mých informací se akce rovněž zúčastní 2–3 pejsci, tak jejich páníčky prosím, aby zajistili úklid exkrementů (k dispozici budou papírové pytlíky s lopatičkou) a také platí, že pejsci nesmí do kuchyně, ani nikam jinam do zázemí hlavní budovy

Kontakt: Michal „Krtek“ Rejzek, tajemnik@praha.pionyr.cz; 777 248 701

Termín pro závazné přihlášení: do 31. 8. 2020 (uveďte ideálně jména a příjmení účastníků z vaší PS (nebo alespoň počet) a zda se zdržíte celou dobu nebo jen část a zda máte zájem o sobotní program od PŠL).

Potvrzení účas­tníci zájezdu:

• 40. PS Košík (Líba Jiráčková, Anna Procházková)
  • 45. PS Praha 6 (Michal „Krtek“ Rejzek)
  • 49. PS Kočovníci (Marcel Šíp)
  • 63. PS Sosna (Matěj Zíka, Stanislav Krpejš, Lenka Hronová)
  • 68. PS Lvíčata (Radek Ondroušek, Ondra Machulda, Radovan Mlejnek, Aga Derflová)
  • 73. PS Vodovod (Jirka Král)
  • 93. PS Orion (Martin Janda, Alice Hlávková, Jirka Korsa, Matěj Vaněk)
  • 96. PS Veselí Medvědi (16 účastníků)
  • 117. PS Kalich (Martin Prejza, Eliška Skalová, Matěj Šafář, Martin Vyhnis)
  • 137. PS (Lucka Charvátová)
  • 188. PS T.O. Bobříci (Jirka Bican)