Pozvánka na oblastní poradu POP+SKOP

Rád bych vás pozval na oblastní porada POP+SKOP a II. jednání PRP, které  se uskuteční v neděli 24. 4. 2022 v DDM Beroun. Jednání je naplánováno od 9:30 do max. 16:30 hodin (oblastní porada do 14:00 hodin). Proberte to prosím na svých PS, protože na oblastní poradu by bylo účelné, aby přijelo více lidí z PS a ne jen řádný delegát PRP.

Pozvánka na oblastní poradu POP+SKOP

Ahoj!

doba posledních let nebyla pro naše skupiny ani oddíly jednoduchá, museli jsme se vypořádat s nelehkými situacemi, často jsme se přesouvali do online prostoru a objevovali nové možnosti pro schůzky, akce či aktivity.

Nyní, ve chvílích, kdy se situace opět trochu uklidnila a znovu užíváme plnohodnotných akcí, přichází chvíle na zpětné zamyšlení nad tím, jaká uplynulá doba byla, co všechno nám to přineslo, ale také co nás trápí a kam by se věci mohly posouvat dál.

Tyto podobné myšlenky jistě probíhají napříč spolkem, v jednotlivých oddílech, skupinách, v jednotlivých krajích či krajských organizacích. Všechny nás totiž mohou trápit podobné věci, o kterých je jistě dobré mluvit, debatovat o nich nebo i hledat možná východiska a budoucí směřování.

Pokud i ty nad podobnými věcmi přemýšlíš, obracím se nyní právě k tobě.

V neděli 24. dubna proběhne tzv. Oblastní porada, což je společné setkání pionýrských vedoucích (z Prahy a Středočeského kraje), kde budeme řešit problematiku tří témat:

Komunikace a propagace

Způsob, jakým se prezentujeme navenek, je velice důležitý. Vytváří to povědomí o nás u široké veřejnosti, která si pak tvoří obrázek. I proto je velice důležité se o propagaci zajímat a to nejen kvůli mínění výše zmíněné veřejnosti, ale i kvůli naším členům. Zároveň s tím souvisí komunikace uvnitř Pionýra – když ta nebude fungovat, nebudeme moct vystupovat jako jeden spolek.

• Proč o Pionýru není slyšet?
  • Proč se lidé stále ještě ptají, zda Pionýr existuje?
  • Funguje nám komunikace uvnitř spolku?
  • Chybí nám něco k tomu, abychom mohli jednotně propagovat?
  • Jak komunikovat ve 21. století?

Táborové pionýrské skupiny

V každém kraji máme mezi sebou skupiny, které fungují především o prázdninách a neplní podmínku pravidelné oddílové činnosti. Tím však nenaplňují základní dokumenty spolku. Jak s těmito skupinami naložit, jak je uchopit nebo ukotvit, o tom je to hlavní, o čem se budeme bavit.

• Jak ukotvit táborové PS ve Stanovách Pionýra?
  • Chceme v rámci Pionýra mít táborové PS nebo je náš primární zájem mít většinu PS, co mají pravidelnou činnost?
  • Co je to vůbec pravidelná činnost, jak ji definovat (a kontrolovat)?
  • Co je hlavní důvod, proč táborová PS nemůže nebo nechce rozjet pravidelnou činnost?
  • Co může udělat Pionýr nebo KOP pro podporu táborové PS, aby mohla rozjet pravidelnou činnost ?

Životaschopný oddíl

Každý oddílák by chtěl, aby jeho oddíl byl dlouhodobě životaschopný. Jenže jak to vlastně udělat? Pionýrské oddíly se potýkají s řadou nesnází, mnohé si stěžují i na problémy dlouhodobé, které se jim nedaří řešit. Pojďme o tom mluvit, předat si vzájemně zkušenosti, sdílet svůj pohled na věc. Třeba se nám podaří pojmenovat, jak vypadá ten správný životaschopný oddíl. A možná i pojmenujeme nějaké cesty, jak oddílům v Pionýru k té životaschopnosti pomoci.

• Jaké znaky má životaschopný oddíl?
  • Umíme pojmenovat problémy svého oddílu a najít řešení?
  • Jak dobře plánujeme činnost? Umíme plánovat i rozvoj oddílu?
  • Máme pro oddíl na PS dostatečné zázemí? Co vlastně oddíl potřebuje od PS a co ji naopak může nabídnout?
  • Jakou podporu může dát Pionýr svým oddílům?
  • Jak to zařídit, aby nám lehce vznikaly nové oddíly?

Pokud je kterékoliv z těchto témat pro tebe zajímavé, přemýšlel/a jsi nad ním nebo se naopak chceš dozvědět více, určitě stojí za to být součástí této porady! Program je naplánovaný od 9 do 14 hodin v DDM Beroun.

Více informací nalezneš na Přihlašovně, kde se můžeš rovnou přihlásit.

Budeme se těšit na společnou debatu.

Publikováno: sobota 2. dubna 2022 0:00 Vložil: Michal Rejzek