Poleťte s námi do vesmíru!

Kam až dokážeme doletět? Dostaneme se společně na Měsíc nebo ještě dál? Staňte se hnací silou pro naší pionýrskou raketu a pomozte nám společně prozkoumat vesmír.  

Poleťte s námi do vesmíru!

Pionýři do vesmíru, tak se jmenuje nová pi­onýrská iniciativa k rozpohybování lidí všech věkových kategorií, která právě dnes odstartovala. Re­aguje na situaci, kdy jsme dlouhé týdny většinou seděli doma a pohybu bylo málo. Hlavním cílem je pomocí nejpřirozeněj­šího pohybu – chůze, ale třeba i běhu, jízdy na kole, koloběžce či na bruslích se dostat ve vesmíru co nejdál – třeba na Měsíc a kdo ví, možná ještě dál. Možností je mnoho a záleží jen na nás, co všechno z vesmíru uvidíme. 

 

A jak naše raketa funguje?

Naši vědci sestrojili raketu, jejíž pohon je zcela ekologický a šetrný k okolnímu prostředí – stačí jen vaše energie. Hledáme dobrovolníky, kteří nám ve vymezeném období pomohou s raketou doletět co nejdál to půjde. Pomoci může každý – dítě, rodič, babička nebo dědeček, vedoucí a instruktoři oddílů nebo kolemjdoucí, který chce raketu „posunout”. 

 

Jak budeme energii získávat?

Každý den (nebo týden, to je na tobě) nám dejte vědět, kolik jste ušli kroků nebo najezdili kilometrů na bruslích, koloběžce či kole. Jen tak, žádná kontrola. Věříme vám, věříme v pionýrský ideál Pravda!  

 

Více informací o naší cestě a o tom, jak si založit posádku, se dozvíte na stránkách dovesmiru.pio­nyr.cz.  Tak neváhejte a pojďte do toho s námi, každý kilometr nás posune dál. 

Publikováno: středa, 14.04.2021 0:00 Vložil: Anna Nováková

« Zpět na výpis článků

© 2022 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz