Občanské sdružení Pionýr už přes 10 let pořádá nejen pro své členy, ale i pro širokou veřejnost kulturně-uměleckou soutěž zvanou Pionýrský Sedmikvítek. V roce 2005 byla ke stávajícím soutěžním oblastem, směřujícím k individuálnímu rozvoji jednotlivých účastníků na poli hudby, divadla, filmu a fotografie, tanců a výtvarných činností, připojena literární část.
Literární Sedmikvítek je určen pro všechny děti ve věku do 18 let bez ohledu na členství ve sdružení Pionýr. Soutěž záměrně probíhá korespondenční formou, aby se jí mohly zúčastnit děti ze všech koutů naší republiky.
Do soutěže se lze přihlásit zasláním autorského díla a to hned v několika kategoriích – poezie, próza, komiks a oddílový/školní časopis. Jednotlivé kategorie jsou dále podrobněji rozepisovány v závislosti na literárních útvarech a věkových skupinách.
Došlá díla jsou posuzována odborníky a znalci v té které kategorii. Pro představu, v minulých letech v porotě zasedali PhDr. Vladimíra Gebhartová (autorka dětské literatury), Stanislav Rudolf (literatura pro mládež), Vlastislav Toman (autor komiksů) a Hynek Gregor (nakladatel).
V letošním roce je k výše jmenovaným soutěžním kategoriím zařazena nová – tvorba na téma „Ježíšek učí děti, jak pomáhat druhým“. Tato část je realizována ve spolupráci s Agenturou Je5, která pro letošní rok vyhlásila kreativní soutěž Český Ježíšek.
Podrobnější informace o soutěži naleznete v přiloženém informačním letáku, jehož součástí je i přihláška do soutěže.
Zapojte se do literární soutěže Pionýrského Sedmikvítku, která je určena všem, jež rádi píší povídky, pohádky, básně a jinou slovesnou tvorbu. Přihlásit se mohou i mladí tvůrci komixů a oddílových či školních časopisů.
Kalendář
-
VV POP
16. 6. 2026 18.00 - 21.00
-
Nejzazší termín pro zřeknutí se nároků na dotace MŠMT
31. 8. 2026
Závazný termín pro PS
-
Sejdeme se ve Sloupu
11. 9. 2026 - 13. 9. 2026
-
Středočeské setkání u Berounky
18. 9. 2026 - 20. 9. 2026
-
Kurz instruktora I.
18. 9. 2026 - 20. 9. 2026
