Kvůli stejnému počtu bodů a remíze ve vzájemné partii bylo nutno mezi nejúspěšnějšími hráči sehrát dodatečnou partii se zkráceným časem. V ní a v celém turnaji zvítězil Martin Šilhánek, druhé místo obsadil Karel Kroča, Který hrál vlastně poprvé jako dorostenec a třetí skončil zástupce dospělých Aleš Fürst z Čenkova. Z dalších se velmi dobře umístili: novopečený prvňáček Samuel Borovka, František Vejr a Viktorie Bažantová. Dařilo se však i Onřeji Fürstovi, Tomáši Bažantovi a Josefu Kahounovi z Felbabky.
Akci šachového kroužku podpořila Pionýrská skupina, redakce časopisu Československý šach, Klub českého pohraničí a kulturní středisko, jehož vedoucí Irena Ungrová předávala ceny a diplomy. Bylo využito i dotací od městyse Jince a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Turnaj Haló novin
Počátkem záři jsme vyjeli do Prahy na ojedinělou šachovou akci, která proběhla v prostorách střední odborné školy na Jarově. pořádala ji společně s šachovými nadšenci redakce Haló novin a podpořila ji poslankyně Parlamentu ČR za KSČM Marta Semelová. Ceny předávali šéfredaktor Haló novin Petr Kojzar a dlouholetý šachový organizátor Josef Čermák.
Ze čtyřčlenné jinecké výpravy byla nejúspěšnější Terezka Lísková, která získala nejen cenu pro nejmladšího účastníka turnaje, ale i pohár s diplomem za 2. místo v ženách.
Blahopřejeme
Některé připravované akce vhodné pro mládež
6. října, Praha Smíchov, Turnaj všech generací k uctění památky Růženy Suché – Dobiášové, pro jednotlivce, Pionýr Jince určitě jede
13. října, Jince, přebor Šachového oddílu TJ Jince v rapidu, doporučujeme!
13. října, Praha Smíchov, Memoriál Růženy Suché – Dobiášové, pro
čtyřčlenná družstva mládeže, jen zájemci
20. – 27. října, Frymburk – Hrdoňov, Šachový festival Fontána a mistrovství Čech mládeže do 16 let
3. listopadu, Turnaj nadějí a Přebor Základní školy Jince – první turnaj ZK KP žáků
16. – 18. listopadu, Frymburk – Hrdoňov, mistrovství Čech mládeže do 10 (postoupil Tomáš Bažant z Jinec) a do 8 let (všichni nar. 2005 a mladší)
