KURUPIRA

Na školní rok 2022 - 2023 plánujeme celoroční hru pro pražské pionýrské oddíly. Hra je inspirována kni­hou Arthura Conana Doyla „Ztracený svět" a knihou Jaroslava Mareše „Kurupira, zlověstné tajemství".

KURUPIRA
Jednotlivé oddíly nebo jejich části vytvoří vědecké expedice do Amazonie na stolovou horu, kde se uchovaly pravěké životní formy. Děti během cesty prožijí různá dobrodružství, prozkoumají místní přírodu, provedou nejrozmanitější experimenty nebo se potkají s dalšími expedicemi…
Jaká dobrodružství budete s oddílem zažívat, bude záležet na tom, co si s oddílem z nabídky činností vyberete nebo v rámci hry vymyslíte. Kromě námětů budou k dispozici různé materiály (herní plán, diplomy, odměny…). Všechny expedice se potkají na závěrečném setkání přímo na stolové hoře.

Podrobnější informaci o hře najdeš v přiloženém souboru Kurupira.

Věřím, že společně vyšleme na Kurupiru mnoho zvídavých pionýrských oddílů. Do 15. března mi prosím napiš na kurupira@praha.pionyr.cz, zda se hry zúčastníte. Informaci předej, všem vedoucím oddílů a družin na své PS.

Těším se na naše společné objevy.

Ráma

Publikováno: pátek 25. února 2022 0:00 Vložil: Michal Rejzek