Základny a klubovny

Základny a klubovny Pražské organizace Pionýra či pražských pionýrských skupin, které je možno pronajmout k ubytování.

TZ Morgana

• Adresa: Hradec č.p. 47 u Ledče nad Sázavou, kraj Vysočina
  • Majitel: POP; Provozovatel: 137.PS
  • Kontakt: Tomáš Běhan, 734 860 987, tomasbehan@gmail.com
  • Web: https://morgana.pionyr.cz
  • Cena: 45 – 55,– Kč/os./noc
  • Pohled na Morganu z výšky – odkaz ZDE

Zděná chalupa s kuchyní, skladem potravin, sprchou, umývárkami, společnou místností a v patře místy ke spaní. Naproti chalupě zastřešená jídelna. Suché WC. Na louce místo pro cca 30 stanů. Charakteristika ubytování: Celoročně v budově, v létě ve stanech. Kapacita: v létě 40 + 20, v zimě 20 osob. Způsob ubytování: V budově postele s matracemi, venku stany s podsadou. Způsob vytápění: Kamna na tuhá paliva. Sociální zařízení: V chalupě sprcha a umývárky, suché WC (4 + vedoucí, nemocní, kuchař). Kuchyňka: V chalupě pro 60 lidí, včetně nádobí (speciální sety nádobí pro menší skupiny).

TZ Brumlov

• Adresa: Bukovina u Čisté 57, Semily, kraj Liberecký
  • Majitel: PS Beta
  • Kontakt: Antonín Unger, ungera@seznam.cz, 603 265 779
  • Cena: dle dohody

K dispozici je dostatečně vybavená kuchyň, společenská místnost – herna, tělocvična se stolním tenisem, jídelna s televizí. Pokoje jsou po 3, 4, 5, 6, 9 a 12 při celkové kapacitě 40 lidí. Sprchy a WC společné na patře. V zimním období možnost lyžování v areálu Herlíkovice, Mladé Buky atd. Doprava na sjezdovky zdarma skibusem, cca 20 min (podle počtu účastníků).

Sídlo PC Praha 10

• Adresa: Záběhlická 83, Praha 10
  • Majitel: PC Praha 10
  • Kontakt: Antonín Unger, ungera@seznam.cz, 603 265 779
  • Cena: dle dohody

Jedna velká místnost (pro vedoucí možná oddělená místnost); spaní na koberci na karimatkách (+ 7 postelí); kuchyňka s nádobím pro 20 osob; ústřední topení; vana+sprcha+u­myvadlo; kapacita cca 20 osob

TZ Mezno

• Adresa: Mezno 13, Benešov, kraj Středočeský
  • Majitel: 1. PS Podskaláci
  • Kontakt: Daniel Kohl – tel: 603 585 482
  • Web: www.oddilontario.cz/informace
  • Cena:
    • 70 Kč/os./noc + spotřebovaná elektřina – duben až červen, srpen až říjen
    • 80 Kč/os./noc + spotřebovaná elektřina – listopad až březen

Jednopodlažní zděná budova (objekt bývalé školy), v prvním patře 4 místnosti (kuchyň, 2 ložnice, velká klubovna, sociální zařízení, sprchový kout); kapacita 26 osob; vytápění lokální kamna (uhlí); spaní na postelích; vaření na kamnech

TZ Horní Kruty

• Adresa: Horní Kruty 5, Kolín, kraj Středočeský
  • Majitel: 16. PS Disk
  • Kontakt: Luboš Pavel, 776 003 711, creatio1@seznam.cz
  • Web: https://tabory80.webnode.cz
  • Cena: 110,– Kč/os./noc; voda v ceně, elektřina dle spotřeby

Táborová základna je v obci Horní Kruty, okres Kolín, cca 7 km od města Sázava. Je na samostatném pozemku, přiměřeně vzdáleném od posledních domků. Celý areál je oplocen, leží vlastně v zahradě, dostatek stromů se stínem, okrasné květiny. Je napojen na obecní vodovod s vlastním septikem. Vše schválené hygienou, odpovídá předpisům pro zotavovaci akce. Zásobování v místní samoobsluze.

Je v provozu od dubna do října a je ideální pro tábory, školní výlety, víkendové výpravy i sportovní soustředění. Výborné cyklistické terény, při delších pobytech doporučujeme kola sebou.

Perníková chaloupka

Chaloupka mimo civilizaci uprostřed lesa, bez el. proudu. Topení dřevem v kamnech /možno na nich i vařit/ i v krbu, pitná voda k dispozici v nedaleké vesničce. Ideální na víkendové pobyty. Vybavení a možnost přespání pro max. 20 osob.

Klubovna Kalich

• Adresa: Lucemburská 42, Praha 3, 130 00
  • Majitel: 117. PS Kalich
  • Kontakt: Iva „Čarodějka“ Zachariášová, 721 541 979, carodejka@117.cz
  • Web: http://117.cz/ubytovani
  • Cena: 70,– Kč/os./noc

Jedna místnost pro 10 osob, spaní na zemi, kuchyňka s nádobím pro 10 osob, ústřední topení, sprcha.

Tábořiště Malonty – louka

Tábořiště Malonty
  • Adresa: Silnice 2/158 mezi Malonty a Pohorskou Vsí, před druhým mostem od Malont doleva (GPS:48°40'14.9"N 14°37'15.7"E)
  • Majitel: Pionýr, provozovatel 117. PS Kalich
  • Kontakt: Martin „Činčila“ Prejza, 728 338 336, cincila@117.cz
  • Cena: 20 Kč/os./noc

Spaní ve vlastních stanech, ohniště s lavičkami, dřevěná bouda pro spaní 4 osob na zemi (pouze střecha), suché wc. Možnost zapůjčení celé základny včetně týpek, hangárů a dalšího vybavení pro pořádání LT (primárně Srpen). Cena za pronájem celé základny dohodou.

TZ Sloup v Čechách

TZ Sloup

Sezónní táborová základna Medvědín je vhodná pro dětské i „dospělácké kolektivy a uzavřené společnosti. Individuální pobyt je zde možný pouze výjimečně. "Medvědín“ leží mimo aglomeraci u obce Sloup v Čechách, na úpatí Lužických hor, 5 km od Nového Boru, 11 km od České Lípy. Najdete jej v lesním porostu, cca 1 km od koupaliště – Radvaneckého rybníka a vede k němu nová zpevněná lesní komunikace. Parkování je možné na samostatném parkovišti přímo u areálu.

Základnu tvoří 15 dvouložnicových chatek o celkové kapacitě 94 lůžek, které stojí v přehledné „podkově“. V letních měsících je možné přistavit i podsadové stany. Pokoje jsou vybaveny novými PU matracemi, na kterých jsou hygienické povlaky, ubytovaní používají vlastní spacáky.

Zázemí tvoří velkokapacitní plně vybavená kuchyně s přilehlými skladovacími prostorami, jídelna pro cca 71 strávníků, ošetřovna a 2 pokoje marodky. Tři klubovny jsou situovány do velké samostatné budovy.