Pionýři v Senátu

Občanské sdružení Pionýr si v těchto dnech připomíná 20. výročí obnovení samostatné činnosti. Za 20 let plných soutěží, her, oddílových schůzek, výprav, táborů, ale i velkých celostátních a mezinárodních akcí prošla Pionýrem řada osobností, další pomáhaly „zvenčí“.

Pionýři v Senátu

V pátek 29. ledna v 17.00 se mnohé z nich setkaly v hlavním sále Valdštejnského paláce, který hostil slavnostní společenské setkání připomínající nejen 20. výročí obnovení Pionýra, ale i významné momenty jeho historie.
Program byl zahájen vystoupením 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Aleny Gajdůškové, která celé setkání zaštítila, dále předsedy Pionýra Petra Halady a 1. náměstkyně ministryně ŠMT Ing. Evy Bartoňové.
Slavnostní atmosféru odlehčilo několik písní v podání pěveckého souboru His Master's Voice Band.
Důležitým momentem bylo ocenění členů i nečlenů sdružení, jež bylo poděkováním za jejich práci ve prospěch dětí a mládeže – bylo předáno jedenáct Medailí Jana Ámose Komenského MŠMT, jedno nejvyšší pionýrské vyznamenání „Křišťálová vlaštovka“ a řada mimořádných ocenění k 20. výročí obnovení Pionýra.

Publikováno: sobota 30. ledna 2010 9:56 Vložil: jakub