Akce BUBEN 2009

O víkendu 18.-20.9.2009 proběhl již třetí ročník „Akce BUBEN 2009“, který pořádá teedeet team (teedeet jsou akce pro náctileté pionýry nejen z Prahy). Tentokrát se zúčastnilo 21 účastníků + 7 vedoucích což je pomalu maximum, které se na základnu vejde. Navíc nám perfektně vyšlo počasí což bylo príma. Kdo má zájem se dozvědět co jsme dělali nechť čte dále…

Fotka k článku

Většina účastníků dorazila v pátek do 20:00 hodin na základnu a po ubytování následovala večeře. Poté probíhal blok seznamovacích her, které měl na povel Ondra. Když už byli všichni dostatečně seznámeni, vysvětlil David sobotní dopolední program, kdy bylo v plánu natáčení „reklam“ na téma Pionýr. Poté následovala hra Aktivity, kdy jsme se hodně nasmáli a kdy se ukázalo, že je potřeba umět dobře číst (např. na lístku stálo břitva, ale pantomimicky byla předváděna bitva :-)). Protože bylo už dost hodin, většina účastníků se odebrala na kutě, ale pár účastníků se ještě vydalo na noční Docentovu hru, která bohužel skončila díky nepozornosti zraněním jednoho účastníka.

V sobotu ráno po snídani proběhlo na probuzení živé pexeso a pak už se slova ujal David a všem vysvětlil co se od nich očekává – tzn. natočit a sestříhat reklamu na Pionýra. Účastníci se rozdělili na 3 teamy a začali točit. Výsledky stojí za to – viz. odkazy dole. Natáčení se nám protáhlo až do odpoledne, ale když bylo vše úspěšně sestříháno začal další program – terénní hra Stavba pyramid, kdy celá hra začala scénkou na hradě Buben, kde se z mlžného oparu vynořil faraón, který účastníkům vysvětlil o co půjde. Hra to byla náročná jak na fyzičku tak i na myšlení a ke konci toho měli všichni docela dost. Večer proběhlo promítání natočených reklam, a poté jsme se přesunuli k ohni, kde jsme si opekli buřty, hráli na kytary a užívali si večerní pohody.

Nedělní dopoledne bylo v režii Činkyna a Mirka a účastníci si zahráli volejbal a také paintball. Tento program probíhal celé dopoledne a pak už bylo nutné začít uklízet základnu. V průběhu jsme se ještě naobědvali – moc dobré jídlo od Davida, společně vyfotili, rozdali teedeet trička. Kolem druhé hodiny odpolední bylo všechno hotové a účastníci se odebrali na vlak, který je odvezl do svých domovů.

Ahoj na AKCI BUBEN 2010 !!!

Publikováno: pondělí, 28.09.2009 14:09 Vložil: Michal Krtek Rejzek

Související odkazy:

Přiložené fotografie:

Živé pexeso Natáčení reklamy Faraón vysvětluje pravidla hry Stavba pyramidy Ať žije volejbal

« Zpět na výpis článků

© 2018 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz