Delegáti POP na VII. výročním zasedání Pionýra

V sobotu 27.11.2010, proběhlo v Kongresovém centu na Vyšehradě VII. výroční zasedání Pionýra. Za POP se zúčastnilo celkem 33 delegátů z 36 přihlášených (celkem dorazilo 252 delegátů z celé ČR). Jednalo se od rána do večera a jsem rád, že naši delegáti byli vidět i slyšet.

Delegáti POP na VII. výročním zasedání Pionýra

Po úvodním slově předsedy Pionýra Petra Halady následovaly zdravice hostů a poté došlo na vyznamenání. A kdo, že je z Prahy dostal ?

• Lee Louda (147.PS Galaxie) – příležitostné ocenění k 20. letům Pionýra
  • Ivana Macháčková (32.PS Pláňata) – lipový kvítek stříbrný
  • Miroslav Havela (1.PS Náchod) – lipový kvítek stříbrný

• Jaroslava Vokurková (76.PS Jánka Fábryho) – lipový list stříbrný (nedostavila se)
  • Matěj Rychlý (147.PS Galaxie) – lipový kvítek bronzový (nedostavil se)

Všem vyznamenaným pionýrům blahopřeji !!!

Následovaly informace o Poselství 2011 (www.poselstvi.pionyr.cz) a o projektu Klíčení (www.kliceni.cz).

Dále bylo na programu schvalování změn ve statutu Pionýra. Všechny body, na kterých nám obzvlášť záleželo byly schváleny. Takže předseda KOP nemusí být povinně v ČRP, kvóta pro výpočet delegátů do ČRP zůstává 550, PS nemají automaticky možnost požadovat, aby jim revizora dělala revizní komise a i nadále musí PS registrovat minimálně 15 členů do 26 let.

Po krátké přestávce následovaly volby do orgánů Pionýra. Předsedou Pionýra byl zvolen Martin Bělohlávek, 1. místopředsedou byla zvolena Libuše Nejedlá z Plzně a dalším místopředsedou byl zvolen Milan Matyáš z Brna.

POP má zastoupení i v dalších orgánech Pionýra. Člen revizní komise byl zvolen Karel Weil, předseda nejvyšší rozhodčí komise byl zvolen Lee Louda. ČRP na svém první jednání také schválila Káču Brejchovou jako ekonomku Pionýra a Jakuba Kořínka do VV ČRP.

Závěrem bych hrozně rád poděkoval všem, kteří přiložili ruku k dílu (hlavně žluťáskům, ale i členům různých komisí) a přispěli k tomu, že celé zasedání proběhlo po organizační stránce v pohodě. DÍKY

Fotky pochází od delegátů za POP, ale i žluťásků.

Publikováno: úterý 30. listopadu 2010 19:00 Vložil: Michal Krtek Rejzek