Ochrana osobních údajů v Pionýru – GDPR

Při pionýrské činnosti sbíráme a zpracováváme celou řadu osobních údajů. Jde například o evidenci členů, účastníků akcí, o informace o jejich zdravotním stavu, ale třeba i o fotky, údaje o dosažené kvalifikaci a podobně.

Ochrana osobních údajů v Pionýru - GDPR

To není žádná novinka, nicméně se o tom v poslední době více mluví a skoro vždy zazní zkratka GDPR, která označuje novou evropskou normu upravující ochranu osobních údajů. Možná jste o ní už také slyšeli a možná jste dokonce nabyli dojmu, že je to něco hrozivého, co na nás dopadne jako morová rána. Pokud je to tak, máme pro vás jedno základní doporučení:

• Nepropadejte panice!

GDPR do naší činnosti nepřináší žádnou revoluci. Ten, kdo dodržoval již dávno platný Zákon o ochraně osobních údajů (z.č. 101/2000 Sb.), ten se GDPR vážně nemusí obávat.

• Ale ani to nenechte plavat!

Přesně tak. To, že množství změn oproti dříve platnému zákonu 101/2000 není převratné, ještě neznamená, že se nic neděje. Ochrana osobních údajů je významné téma a díky GDPR je i hodně aktuální. Proto se snažíme nabídnout dostatek nástrojů, díky kterým to všechno společně zvládneme. Dočtete se o nich dále.

Podrobnosti najdete pod odkazy.

Publikováno: čtvrtek 31. května 2018 15:33 Vložil: Michal Krtek Rejzek