Pionýrské rokování

Během nadcházejícího víkendu – 14. – 15. 11. – se v Mladé Boleslavi (v ZŠ a MŠ Jilemnického) setká různorodá skupina více než dvou stovek lidí. Tito lidé jsou z mnoha různých míst České republiky, jsou odlišného věku, mají mnoho rozličných zálib, ale jedno mají společné – všichni jsou pionýři.

Pionýrské rokování

Spolek Pionýr v těchto dnech učiní jeden zásadní krok do budoucnosti. Čeká nás dlouho připravovaná Konference o činnosti Pionýra. Jednání, na kterém se setkají delegáti všech pionýrských skupin, aby společně udali směr pro následující roky. Konference je na letošní rok naplánována nikoliv náhodou. Před pětadvaceti lety (leden 1990) byla totiž obnovena činnost Pionýra coby samostatné organizace, nezávislé na politických i náboženských ideologiích. Toto výročí si připomínáme mnoha způsoby a jedním z nich je právě konference, která první čtvrtstoletí naší samostatnosti symbolicky uzavře a zároveň nastaví budoucí kurz i konkrétní cíle – v podobě Vize Pionýra pro 21. století. Další důležitým úkolem delegátů konference bude dokončit a schválit novou podobu jednoho z našich základních dokumentů – Programu Pionýra, který vymezuje obsahové a ideové základy naší činnosti. Celkově ale z jednání pracovních sekcí vyplyne řada dílčích závěrů, které budou postupně vstupovat do života v pionýrských oddílech a klubech.

Publikováno: pátek 13. listopadu 2015 11:18 Vložil: Jakub