72 (pionýrských) hodin

Pionýři se jako v předchozích letech zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin, který v ČR organizuje Česká rada dětí a mládeže. Jeho podstatou je naplnit určené tři dny (letos to bylo 8. – 11. října) dobrovolnými aktivitami, které pomohou okolí a lidem v něm – letošní motto znělo „Zasaď strom třeba se starostou…“

72 (pionýrských) hodin

Jak k tomu přistoupily pionýrské skupiny? Například Pionýrská skupina Záře vzala námět ČRDM doslova, její členové poklidili okolí své klubovny a spolu se starostou Prahy 8 Romanem Petrusem ho také ozdobili zasazením javoru. V Kališti zapojila PS Jitřenka starostu dokonce do sázení aleje. Starosta obce Čimelice se účastnil sázení stromů s berounskými pionýry, kteří také pomohli s úklidem míst stále poznamenaných povodněmi.

Jak je ale u nás zvykem, i aktivity zapojené do projektu 72 hodiny byly různorodé. Pionýři z Josefova pomáhali při chovatelské výstavě, zborovičtí sbírali víčka od PET lahví a také se vrhli na úklid nejen kolem klubovny, ale i potoka a části obce. Královéhradecká PS Mladost stavěla otevřenou knihovnu na „kuří nožce“. Kdyňská PS Safír opravovala starou loděnici a uklízela její okolí. V Hrádku u Rokycan pionýři zvelebovali okolí pomníků připomínajících oběti I. a II. světové války. Svitavští pionýři uspořádali kouzelný benefiční koncert na podporu místní LDN…

Celkem šlo o 15 dílčích projektů. Všem, kdo se do nich zapojili, děkujeme!

Další fotky najdete na pionýrském Facebooku

Publikováno: úterý 13. října 2015 10:00 Vložil: jakub