Na výpravu vlakem aneb Jak nakupovat jízdenky (nejen) pro oddíly

Od 1. května 2015 vstoupila v platnost avizovaná podmínka Českých drah, že skupinové jízdenky nad 5 osob je nutno objednat nejméně 3 dny předem. Jak postupovat, abyste měli co nejméně starostí?

Na výpravu vlakem aneb Jak nakupovat jízdenky (nejen) pro oddíly

Jak postupovat, abyste měli co nejméně starostí?

Objednávkový formulář najdete zde: http://www.cd.cz/skupiny/

• Objednat skupinovou jízdenku je nutno nejméně 3 dny (72 hodin) předem.
  • Zaplatit je nutno objednané jízdenky nejpozději 48 hodin předem na nádraží nebo v e-shopu ČD – jinak bude vaše jízdenka zrušena a místenky poskytnuty dalším cestujícím.
  • Podrobnosti ke skupinové slevě najdete zde: http://www.cd.cz/…slevy/-3613/

Kolik zaplatíte?

První cestující platí 100% jízdného (dospělá osoba), druhý cestující má slevu 25% a třetí až x-tý platí 50% jízdného.

Jaké výhody má předem objednaná skupinová jízdenka?

• Pochopitelně v prvé řadě cenu – bez ohledu na věk cestujících má třetí až 99. slevu 50%.
  • Zajištění místenky k jízdence.
  • Zajištění přepravy kol. (tento text je příliš stručný na to, aby postihl všechny detaily, podrobnosti najdete na: www.cd.cz/skupiny/)

Co když se vás na nádraží sejde více nebo méně?

• Pokud vás pojede více, je možno k objednávce doplatit za osoby navíc přímo na nádraží – měly by platit také jen 50% jízdného.
  • Pokud vás pojede méně, je třeba buď ještě na nádraží nebo u průvodčího ve vlaku tuto skutečnost nahlásit; přeplatek Vám bude vrácen. České dráhy slíbily tyto případy zejména pro neziskovky pracující s dětmi vyřizovat přednostně.

Co když nestihnete zajistit skupinovou jízdenku předem včas ?

• Pokud jedete na výpravu převážně s dětmi do 15 let, můžete koupit jednu skupinovou jízdenku pro pět osob (např. pro vedoucí) a dětem koupit „dětské“ jízdné 50%. Děti ovšem k prokázání věku potřebují průkaz s fotografií, jménem a příjmením a datem narození. K tomu může posloužit například členská karta vaší organizace.

Doporučujeme k tomuto účelu pořídit dětem členské karty EYCA, které kromě prokázání věku dětí slouží i jako slevová karta na více než 1 000 slevových místech v ČR a na více než 60 000 slevových místech po Evropě.
Jejich cena je navíc pro členy ČRDM velice příznivá. Více informací o členských kartách EYCA naleznete na www.eyca.cz/crdm

• Pokud jedete s větší skupinou mladých lidí nad 15 let, je nejlevnější koupit několik skupinových jízdenek pro 5 osob (při 5 lidech pojedete v průměru za 65% jízdného).

Článek převzat z webu adam.cz

Publikováno: úterý 19. května 2015 23:23 Vložil: Michal Krtek Rejzek