Děti hrají dětem již sedmnáct let

Kde se v Kongresovém centru Praha vzala více než tisícovka dětí? Kdo už slyšel o koncertu Děti dětem, ten nejspíš tuší. V sobotu 1. února, od 18 hodin, se tento tradiční koncert, pořádaný společně Pionýrem a Nadací Dětem 3. tisíciletí, konal už posedmnácté a jako obvykle bylo na co se koukat i co poslouchat. Zkrátka o zábavu bylo postaráno! Jak ale název napovídá, na tomto koncertu nejsou děti zdaleka jen v roli diváků – patří jim i jeviště! A pro mnohé z nich je vystoupení před tolika diváky zcela ojedinělým zážitkem.

Fotka k článku

Program byl stejně pestrý, jako soutěž Pionýrský Sedmikvítek, ze které jsou vystupující vybíráni. Chvílemi pódiem vířily barevné kostýmy tanečníků, střídaly je písničky s kytarou, folklórní tanec či pořádný rockový rachot. Koncert uzavřel a přítomné děti pořádně rozhýbal výběr hitů českého i zahraničního popu a rocku v podání hudební skupiny Hamleti. Jejím členem je kromě Aleše Hámy, Hardyho Marzukiho a Jakuba Wehrenberga také Dalibor Gondík, který celým koncertem provázel jako moderátor.

Ke koncertu Děti dětem již od prvního ročníku nedílně patří i předávání Putovních pohárů předsedy vlády České republiky za dlouhodobý přínos pro rozvoj práce s dětmi v oblasti kultury. Pro rok 2014 jej z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka převzali: Dům dětí a mládeže Děčín (hudba), Středisko volného času TYMY Holešov (rukodělné činnosti), Folklórní soubor Okřešánek Třebíč (folklórní tance), Dům dětí a mládeže Praha 7 (Dětská Porta), Pionýrská skupina Rokycany – Jih (tanec).

Záštitu nad sedmnáctým ročníkem koncertu Děti dětem přijali: předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Alena Gajdůšková, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a ministr školství, mládeže a tělovýchovy předchozí vlády Dalibor Štys. Děkujeme!

Koncert Děti dětem je tradičním vyvrcholením a výběrem nejzajímavějších vystoupení Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní několik tisíc dětí. Mezi soutěžními oblastmi (Hudba, Divadlo, Tanec, Dětská Porta, ProRock, Rukodělná činnost a výtvarné práce, Clona – film, foto, video, Folklórní tanec, Literatura), si každý může najít tu svou, ve které se chce poměřit s vrstevníky.

Více fotek najdete na našem facebooku.

Další informace o koncertu Děti dětem

Publikováno: sobota, 01.02.2014 22:28 Vložil: jakub